Loading...

Bezpečnější Tatry: COVERSAFE™ vás nyní chrání během výletů na Hrebienok

Príchod nového druhu koronavírusu do Európy v roku 2020 okrem iného znamenal, že sa Slováci vo veľkej miere rozhodli stráviť svoju letnú dovolenku doma. To pocítili aj Vysoké Tatry, kde počas leta výrazne narástla návštevnosť. Veľkej popularite sa tešili nielen horské chodníky, ale aj spôsoby dopravy k nim – ako napríklad pozemná lanovka na Hrebienok. Podobne tomu bolo aj v tunajších stravovacích zariadeniach spoločnosti Tatry Mountain Resorts (TMR).

Úspešnú letnú sezónu v Tatrách však náhle prehatila jediná správa. Jeden z kuchárov v stravovacom zariadení na Hrebienku bol pozitívne testovaný na COVID-19. To celú situáciu okamžite zmenilo a prosperujúce obchodné priestory museli byť zo dňa na deň uzatvorené. Všetci kolegovia museli odísť do karantény.

„V celom objekte sme urobili komplexnú dezinfekciu certifikovanou spoločnosťou. Zároveň absolvovali kolegovia zo zmeny rýchlotesty, pričom ich výsledky, aj následné testovanie formou PCR, bolo negatívne“, hovorí riaditeľ horského strediska Vysoké Tatry, Dušan Slavkovský. Prijaté opatrenia boli konzultované s pracovníkmi Regionálneho úradu verejného zdravotníctva, ktorí potvrdili, že stredisko spĺňa najprísnejšie štandardy hygieny a bolo opäť otvorené.

No zatvorenie prevádzky a negatívne správy nemali dopad len na chýbajúce príjmy. Firma si opäť potrebovala vybudovať dobré meno u zákazníkov, urobiť o krok naviac, ktorým by ich ubezpečila, že na ich zdraví jej záleží viac, než kedykoľvek predtým. V tom čase ju oslovili aj predajcovia spoločnosti Gergonne Slovensko s ponukou aplikácie nového inovatívneho produktu – samolepiacej fólie COVERSAFE™. Firma sa rozhodla ísť do spoločnej spolupráce.

„Fólia využíva bázicky prírodnú a revolučnú technológiu, ktorá zabraňuje prenosu akýchkoľvek patogénov (vírusy, baktérie, kvasinky a plesne) a vďaka tejto revolučnej technológií dokáže samostatne zničiť za jednu hodinu 90% všetkých mikróbov nachádzajúcich sa na danom povrchu. Následne drží dlhodobú úroveň eliminácie patogénov na 99,9%. Fólia nie je cytotoxická (nepoškodzuje ľudské bunky) a preto je absolútne bezpečná pre ľudí a životné prostredie. To potvrdili aj testy v akreditovaných laboratóriách,“ hovorí area sales manažér pre COVERSAFE™, Andrej Ďurica.

COVERSAFE™ funguje na princípe spojenia kvalitnej samolepiacej fólie z produktového portfólia Gergonne a výsledku desaťročného výskumu francúzskeho startupu Pylote. Ten na vrchnú vrstvu fólie dodáva mikrosféru s antivirotickým a antibakteriálnym účinkom.  Práškovou pyrolýzou vytvorená vrstva minerálov reaguje na povrchu so vzdušnou vlhkosťou a vytvára reaktívne častice kyslíka. Tie pomocou oxidácie ničia mikroorganizmy ako sú baktérie, vírusy (vrátane koronavírusu), plesne a kvasinky. Mikrosféry sa pritom nespotrebovávajú a účinnosť je permanentná. Sú odolné voči všetkým bežným čistiacim prostriedkom.

Aplikácia fólie na stoly, pulty, či držadlá a iné dotykové plochy tak teraz chráni všetkých návštevníkov Hrebienku. Má aj svoje dodatočné výhody. Fólia chráni tieto plochy pred poškodením a opotrebovaním, čím dlhodobo udržuje hodnotu majetku firmy. Je esteticky nerušivá a investícia do tejto ochrany bude účinná počas nasledujúcich minimálne 4 rokov.

„Veľkou výhodou je nadčasovosť myslenia klientov, ktorí si túto fóliu zakúpia do svojej prevádzky a miesta podnikania. COVERSAFE™ totiž nie je ochranou proti jednému vírusu. Ako sa ľudstvo a spoločnosť vyvíja, môžeme očakávať, že sa objavia iné druhy vírusov a baktérií, čo sú prirodzení nepriatelia človeka v prírode. S COVERSAFE™ voči nim dopredu chránite svojich zamestnancov, aj zákazníkov“, dodáva Andrej Ďurica.

Spoločnosť Tatry Mountain Resorts bola s aplikáciou tak spokojná, že aplikáciu COVERSAFE™ následne rozšírila z gastro prevádzok do retailu, aj verejnej dopravy. Dnes nájdete ochrannú fóliu aj v obchode Tatry Motion, či na dotykových plochách a držadlách v modernej pozemnej lanovke na Hrebienok, kde chráni všetkých cestujúcich a návštevníkov Vysokých Tatier.