Loading...

Úspěšný test na SARS-CoV2

PYLOTE, špecialista na minerálnu a keramickú priemyselnú chémiu a spoločnosť GERGONNE INDUSTRIE, výrobca a konvertor lepiacich pások vykonali nové veľké testy účinnosti antimikrobiálnej ochrannej fólie COVERSAFE™, ktorá bola uvedená na trh v júni 2020.

SARS-COV-2 TEST: Účinnosť 96% po 1 hodine aktivácie antimikrobiálnej technológie PYLOTE

Antimikrobiálna samolepiaca fólia COVERSAFE™ bola testovaná podľa metodiky ISO 21702 štandardu, v rámci virologického oddelenia Univerzity v Limoges (laboratórium RESINFIT UMR Inserm 1092 & Microbiology Laboratory, CBRS, CHU of Limoges akreditovaný COFRAC). Porovnávali sa povrchy so samolepiaciou fóliou COVERSAFE™ s aktivovanou technológiou PYLOTE a rovnaké povrchy, ale bez technológie COVERSAFE™.

Pri kontakte ľudského koronavírusu SARS-CoV 2 kmeň BASA s fóliou COVERSAFE™ dochádza už po jednej hodine k zníženiu koncentrácie vírusu na 1,42 log , to predstavuje 96% účinnosť, pretrvávajúcu po 10 dňoch kultivácie.

Tieto výsledky boli získané v prostredí, ktoré predstavuje extrémne podmienky použitia (mastné, dobrovoľné znečistené) povrchu známeho ako „podmienky špinavých rúk“, ktoré idú nad rámec bežného používania.

V TESTOCH IN SITU ZA SKUTOČNÝCH PODMIENOK VYKONÁVANÝCH BUREAU VERITAS:

COVERSAFE™ vyšiel ako účinný proti mikrobiologickému prenosu a kontaminácii

Antimikrobiálna fólia COVERSAFE™ bola tiež testovaná IN SITU v reálnych podmienkach použitia na Xavier Bichat strednej škole (600 študentov) v Nantua (Ain). Cieľom bolo vyhodnotiť biokontamináciu pomocou alebo bez použitia antimikrobiálnej ochrannej fólie COVERSAFE™. Vzorky boli odobraté z dvier hlavného vchodu do školy (využíva ich niekoľko stoviek ľudí každý deň) a zo stola v samoobslužnej jedálni.

Všetky povrchy vybavené ochrannou antimikrobiálnou fóliou COVERSAFE™ majú hodnotu nižšiu ako maximálna cieľová hodnota celkovej flóry 50 CFU / 25 cm² (z príručky biočistenia), zatiaľ čo iba 33% povrchov bez ochrannej antimikrobiálnej fólie COVERSAFE™ túto hodnotu rešpektujú.
Tieto úplne nezávislé výsledky dokazujú skutočnú účinnosť  COVERSAFE™ v extrémnych podmienkach (veľmi vysoká intenzita) používania.